Mravenčení, brnění, strnulá noha

Re: Mravenčení, brnění, strnulá noha

Příspěvekod Pavlice » 19 bře 2011, 22:19

...jo a nočník máme takový "normální" s medvídkem Pů a tygrem a medvídkem Pů a oslíkem...na fotu asi není moc vidět, je to stará fotka... Stejné nočníky mají i stejně staří kámoši-dvojčata, známe je osobně a takový problém nemají...
Zkusím ještě teda vzít starší nočník od našich, je takový jiný, ale podle mě je nižší, takže asi by to bylo spíš naopak "na mravence" ještě horší... Navíc je růžový a co je růžové je "Májovo" = Maruščino=pro holky a Mates na něm nechce sedět :shock:
...a toš koupíme nový, modrý pro kluky...nebo budem chodit na WC a bude :lol:
Přílohy
Kakac_18_9_2010 3.JPG
Kakac_18_9_2010 3.JPG (13.92 KiB) Zobrazeno 1156 krát
M+M 2/2009
Pavlice

Příspěvekod Pavlice » 19 bře 2011, 22:25

...možná tady jdou líp vidět...
Přílohy
Nočníky - Vánoce2009 upr..JPG
Nočníky - Vánoce2009 upr..JPG (19.22 KiB) Zobrazeno 1158 krát
M+M 2/2009
Pavlice

Příspěvekod Vlasta » 20 bře 2011, 14:30

Nemůže to být křeč? Některé děti trpívají na křeče, těhotné trpívají na křeče atd., z fyzického hlediska tohle souvisí právě se zmiňovaným hořčíkem.

K mravenčení jsem našla třeba tenhle krátký článeček:
http://www.dedekkorenar.cz/choroby/srdc ... -apod.html
Atd, zdá se, že se toho dá vygooglit spoustu.
Já si pamatuji,že jsem jako dítě na mravenčení trpěla docela hodně, furt jsem měla mravence, nejčastěji v chodidlech. Hrůza. Pak to nějak samo odeznělo,už jsem to nezažila ani nepamatuju.
Vlasta + Adam a Honzík, červen 2007
Vlasta
Administrátor

Příspěvekod pawlyk » 21 bře 2011, 13:52

Ako uz Vlasta spominala, nedostatok magnezia sposobuje svalove krce.
Pokial je vam jasna pricina tych divnych symptomov, neviem, ci ja osobne by som riesil doktora, skor primarnu pricinu. To znamena - zmenu nocniku (myslim jeho tvaru, teda nocnik, ktory by mal podstatne vacsiu plochu na sedenie), obmedzit sediet na nocniku 15-20min ale uzivat vylucne na potrebu (aj ked u chlapov je to troska problematickejsie, kedze radi "premyslame" :D ). A v pripade, ze aj napriek tymto opatreniam budu problemy pretrvavat, urcite by som sa obratil minimalne na pediatra. Tot moja rada
Pavel, Pat a Mat - január 2009
pawlyk

Příspěvekod Pavlice » 21 bře 2011, 15:13

Pawli, no jo, já bych také ráda omezila jejich vysedávání na nočníku, jenže po pravdě jsem ráda, že si na něj vůbec sednou, že tam chvilku posedí...a kolikrát teda, pokud nesedí dost dlouho, tak ani nic "nevysedí". Výjimečně se sedne a hned se podaří bobek nebo vyčůrat... Pokud sedí krátce a nic, tak sotva dám plínu, je bobek tam :evil: Ten začátek s nočníkem je u nás takový rozpačitý a já jim dávám čas...podle mě ta doba sednu, vykonám a odcházím teprve přijde. Nevím, jak je to u vás, vaši mimís (krásný výraz :lol: ) jsou stejně staří jako naši, tak asi víš jak to je, i když každé dítko je jiné, také přístup rodičů, že jo...

Zkusím se na to ještě zaměřit a vysledovat, kdy přesně, která noha a jak dlouho to trvá, ať vím přesně, brnknu dokrorovi (za zeptání nic) - dnes jsem to nestihla, dopol. jsem byla venku a zapomněla, ordinuje jen do 11hod. Popřípadě omrknu nabídku nočníků - podle mě by mu ale větší plocha na sezení moc nepomohla, má takový špidlatý, skoro žádný zadek, samá kost...to bude spíš problém v tělesné konstituci než nočníku.

Vlasti, díky za odkaz...ten konec článku s odumřením končetiny mě vyděsil :o :lol: No, křeč by to také mohla být...uvidím, co vysleduju. Já ale tedy mravence mívám dosti často (třeba právě teď, jak si tu sedím na noze u PC), takže možná má chlapeček po kom být :roll:
M+M 2/2009
Pavlice

Příspěvekod Pavlice » 25 bře 2011, 22:17

...tak už týden čekám, jestli se "mravenci" zase objeví a ono nic (snad jsem to právě nezakřikla)...zatím jsme doktorovi nevolala, nočník nový nekoupila...vyčkávám... ono se mi jaksi opět potvrzuje, že stačí sem jen napsat a "postěžovat si", přijít na radu...a najednou se to (aniž bych kolikrát použila dané rady) jaksi zlepší samo... jak už jsem psala v témátku o mléku... Tak uvidíme, kdyby něco, písnu ;)
M+M 2/2009
Pavlice

Příspěvekod pawlyk » 25 bře 2011, 22:26

Drzim palec, nech to bola len kratka chvilkova zalezitost. Nasi s nocnikom uuuplna pohoda 8-) Teda kecam, ale znelo to celkom dobre, hm? :D Namotivovali sme ich na zachod - mamca kupila schodik, takze teraz, ked prcek ide curat, donesie maly schodik, k nemu si postavi velky schodik, zo zeme vezme nastavec na zachod, polozi, nasteluje, vylezie po schodoch k toalete, namanevruje ako nakladne lietadlo, posadi sa, strci rukou do pipika, aby sa curalo tam, kam sa curat ma (ak by na to zabudol, mame este nasu raketu, ktora to hned kontroluje a v pripade potreby vykona usmernenie pipika ona) a uz sa cura jedna radost! A slecna ho tam nenecha dlho posediet. Minule chudak Matyas tlacil bobka o 106, ale slecne sa zdalo, ze tlacit bobka 20sek je uz hrooozne moc dlho, tak si predstav. Matyas oci ako pri 4min nedychani, sustredeny ako sprinter na 100-ku a k tomu ho taha slecna za ruku a krici DOLUUUU!!! DOLUUUU! Ten nema sancu dojst k nejakemu brneniu :D
Takze tak, zazitky s curanim
pawlyk

Příspěvekod Pavlice » 25 bře 2011, 22:46

Toš Pawlyku, nákladní letadlo a raketa nemá chybu!!!!! :lol: :lol: :lol: A v kombinaci se stíhačkou ségrou nemají opravdu mravenci nejmenší šanci!!! :lol: :lol: Vidíš, sranda mosí byt aj na záchodě!!! My jsme také zkoušeli párkrát "velký mámin záchod"...až jsem si říkala, škoda, že nemáme dva vedle sebe...jak to pak budeme dělat, až se jim bude chtít oběma naráz a na nočník už chodit nebudou chtít?? Většinou pokud jeden trůní a tlačí, tak mám zkušenost, že se dřív "pos... do gatí" ten druhý, co stojí vedle a čeká :lol:
Jinak u nás vede Matěj s jeho hláškama...nedávno jsem je nechala sedět v obýváku na nočníkách po spaní a když se dlouho nic nedělo, tak jsem jim řekla: "Noooo, tak pořádně zatlačte mmmmmmmmmmm mmmmmmmmmm..." a dělala, že jako tlačím, no, aby věděli, jak na to, že...načež mi Mates řekne s vykulenýma očima "Maminko, maminko - a kde máš záchod???"
...ať je jak chce, hlavně ať je mír a nejsou mravenci!!
M+M 2/2009
Pavlice

Příspěvekod Pavlice » 27 dub 2011, 13:52

Tak dnes jsem byla u doktora potvrdit papíry do školky a zeptala jsem se ho na to mravenčení u Matýska (byla jsme tam sama, bez dětí) a říkal, že jo, že to může klidně být i u malých dětí, že je to (jak to tu někdo psal) přesezení toho nervu na spodu stehna, často se to stává např. na záchodě (takže nočník sedí taky :lol: )...nebo jemu, když sedí na pohotovosti na takové divné židli (prej 8-) ). Že to může být a nic se s tím nedělá, doporučuje zkrátit dobu trůnění na nočníku. S nedostatkem hořčíku to prej (tento náš případ) nesouvisí. Malému se to stavá zase, tak 2x do týdne, ale je fakt, že hlavně tehdy, pokud sedí dlouho... :mrgreen:
Takže tak, pokud by to někdo také řešil, ano, mravenčení, brnění nohy z přesezení může být i u malých dětiček :ugeek: :mrgreen:
M+M 2/2009
Pavlice

Příspěvekod pawlyk » 27 dub 2011, 17:56

Super! Lepsie byt hystericky ako ...
pawlyk

PředchozíDalší

Zpět na Dvojčata 1-3 roky